Życie na kredyt jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechnym zjawiskiem. Na kredyt kupujemy już niemal wszystko – począwszy od sprzętów takich jak telewizory przez samochody i oczywiście mieszkania. Na kredyt bierzemy jednak coraz częściej znacznie mniejsze i mniej wartościowe rzeczy – na przykład drobny sprzęt elektroniczny. Dlaczego się zadłużamy? Nie możemy bowiem pozwolić sobie z bieżących wpływów do budżetu na kupno sprzętu, gdyż obciążyło by go zbyt mocno.

Jednak kredyty bierzemy nie tylko na rzeczy, które są nam niezbędne albo po prostu potrzebne i umilające czy ułatwiające codzienność. Często słyszy się, że pożyczki zaciągamy na przykład na duże imprezy takie jak wesela, hołdując staropolskiej zasadzie „zastaw się a postaw się”. I to nie wszystko. Bardzo często za pożyczone pieniądze wykupujemy… wakacje! Tydzień lub dwa spędzone z rodziną w jakimś bardziej odległym zakątku Europy to zbyt duży wydatek – często nie jesteśmy w stanie pokryć go z oszczędności. Dlatego też wolimy spłacać wakacje przez następny rok na raty.

home-sweet-home-11_l

Polacy zadłużają się coraz bardziej – najgorsze są jednak niewielkie pożyczki, które są bardzo wysoko oprocentowane a warunki ich spłaty są niekorzystne. Nie wahamy się również przed zaciąganiem kredytów hipotecznych. Zwłaszcza jeśli dysponujemy dość kosztowną nieruchomością. Gdy chcemy zaciągnąć kredyt pod hipotekę uważajmy jednak – kluczowe znaczenie ma tu bowiem jej wycena. Bardzo często dokonują jej po prostu pracownicy banku. W takiej sytuacji poprośmy by nasz dom czy mieszkanie wycenił dodatkowo niezależny rzeczoznawca. Taka wycena kredyt (zobacz na http://www.rzeczoznawca-horyzont.pl/)  będzie po prostu znacznie bardziej wiarygodna a od jej wysokości zależy procent spłacania naszego kredytu. Tu jednak pamiętać musimy, że wybrany przez nas rzeczoznawca musi być zaakceptowany przez nasz bank.

I pamiętajmy, że kredyt hipoteczny to bardzo poważna inwestycja – na bardzo długi okres!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *