Najbardziej podstawowe warunki jakie powinny być zapewnione w miejscu naszego zamieszkania przez zarządcę nieruchomości lub spółdzielnię mieszkaniową to przede wszystkim bezpieczeństwo, czystość i komfort życia. W przypadku spółdzielni mieszkaniowych utrzymaniem porządku zajmują się osoby najczęściej mieszkające w danym bloku, które skrupulatnie pielęgnują przestrzeń wspólną dla wszystkich mieszkańców. Niestety bardzo często zdarza się tak, że zarządca nieruchomości Kraków (nie jak np. w Maxus) zleca wykonanie prac porządkowych zewnętrznym firmom, które nie zawsze okazują się solidne i kompetentne. W ramach prac porządkowych powinno wykonywać się nie tylko prace związane z utrzymaniem czystości w klatkach schodowych i na chodnikach, ale również na placach zabaw, wokół śmietników i na terenach zielonych.

Dobre zarządzanie nieruchomościami Kraków (jak np. Maxus) powinno ze szczególną troską uwzględniać te aspekty administrowania nieruchomości. Nowe mieszkania, które znajdują się w dobrych, drogich dzielnicach, cechują się właśnie podwyższonym standardem, bezpieczeństwem i szczególną dbałością o estetykę. Oczywiście związane to jest z wysokością czynszów jakie nałożone są tam na mieszkańców. Strzeżone osiedla z wystarczająca ilością miejsc parkingowych są dużo bardziej komfortowe. O ile w przypadku mieszkań spółdzielczych nie mamy dużego wpływu na zarządzanie nieruchomością i prace remontowe, to już w przypadku wspólnot mieszkaniowych sytuacja wygląda inaczej.

Spółdzielnie mieszkaniowe skupiają zazwyczaj znaczną liczbę osób. Już z tego względy częstotliwość występowania problemów jest znacznie większa. Problemy z egzekwowaniem czynszów od osób zadłużonych przekładają się bezpośrednio na efektywność i częstotliwość przeprowadzania prac remontowych. Wspólnoty, jaki mniejsze jednostki mają już większe szansę na dobrą organizację – wiele zależy od tego jak układają się stosunki międzyludzkie, jak zamożni są mieszkańcy i czy chętnie wychodzą z własną inicjatywą. To wyłącznie od profesjonalizmu administratora i od woli mieszkańców zależy to jak ich wspólna nieruchomość będzie wyglądała.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *