Coraz częściej wydajemy mnóstwo pieniędzy na skorzystanie z usług profesjonalnych architektów. To właśnie oni pokazują nam, w jaki sposób powinniśmy zaprojektować cały dom. Wybieramy więc wspaniałe dodatki, a tak naprawdę nasz dom ciągle wygląda tak samo od zewnątrz. Dlaczego? Ponieważ nie zadbaliśmy o jego otoczenie. A ono również ma ogromny wpływ na prezencję naszego całego domu.

otoczenie domu to ważna sprawaZdecydujmy się więc na posadzenie wspaniałych kwiatów i różnorodnych roślin. Mogą to być np. róże, które będą doskonałą ozdobą każdego domu. Zanim jednak je posadzimy, zakupmy odpowiednie akcesoria ogrodowe (polecam flora-fauna.pl). Dzięki nim z łatwością „włożymy” do ziemi wybrane nasiona lub zarodki roślin. Następnie musimy pamiętać o tym, aby o nie po prostu dbać. Niezbędne będzie tutaj regularne podlewanie wszystkich kwiatów. Musimy o tym pamiętać zwłaszcza podczas gorących, upalnych, słonecznych dni. Jeśli jednak taka pogoda utrzymuje się przez dłuższy czas, warto również zainwestować w specjalne środki ochrony roślin. To one ochronią nasze kwiatki przed niekorzystnym działaniem silnych promieni słonecznych.

Oczywiście jeśli tylko chcemy, możemy również założyć osobny ogródek warzywny lub owocowy. Do jego przygotowania potrzebne nam będą folie ogrodnicze (szeroki wybór w Flora & Fauna). Odgrodzimy nimi wybrane miejsce, dzięki czemu ogródek zyska własną przestrzeń. Pamiętajmy więc, aby regularnie dbać nie tylko o wszystkie kwiaty, ale również i o rośliny, które znajdują się w naszym ogródku warzywnym. W ten sposób dobrze zadbamy o otoczenie całego domu.

 

fot. maryanne @ flickr.com