balance-sheet-ok_lJak głosi sławny cytat pierwszy milion trzeba ukraść, by móc pomnożyć go w następne. Niestety nie każdy ma predyspozycje do dobrego inwestowanie pieniędzy – szczególnie jeśli nie zostały one zarobione dzięki własnemu wysiłkowi, pracy i poświęceniom. Niestety obecnie w naszym kraju jedną z najbardziej popularnych dróg uzyskania funduszy na rozpoczęcie własnej działalności jest zaciągnięcie kredytu. Banki prześcigają się w ofertach i promocjach cudownych kredytów rzekomo nisko oprocentowanych. Niestety rozpoczynanie działalności bez żadnych oszczędności i od zaciągania długów jest bardzo ryzykowne.

Dobry biznes plan, odpowiednie rozeznanie w rynku, określenie potencjalnych odbiorców i klientów jest podstawową sprawą, którą drobiazgowo musimy zanalizować jeszcze zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Początki bywają trudne. Dlatego przy sporządzaniu biznes planu należy uwzględnić również pieniądze na przetrwanie najbliższych kilku miesięcy i spory wkład w reklamę, która na początku powinna być  najważniejsza. Warto również przewidzieć wydatki na obsługę księgową. Nie łudźmy się, że wszelkie formalności możemy i będziemy w stanie załatwić sami. Tym bardziej, że większość kredytów na start działalności wiąże się również z wykupieniem usług księgowych. Dobre biuro rachunkowe Kraków [prym.info] na starcie mogą okazać się niezbędni, by móc poruszać się w tym świecie.

Odpowiednie biuro rachunkowe powinno nie tylko zajmować się obsługą naszych finansów i rozliczeń – bardzo ważne jest również doradztwo podatkowe i księgowe. Bez fachowej rady specjalistów możemy wręcz popaść w tarapaty.  Warto jednak przed rozpoczęciem własnej działalności dobrze zorientować się we wszystkich procedurach, które nas czekają i przede wszystkim planować zawczasu… nieplanowane wydatki, bo takich z pewnością będzie dużo. Niestety nadal w naszym kraju większa część firm upada po dwóch latach działania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *