Młodzi ludzie szukają nowych i oryginalnych rozrywek, dlatego bardzo często powstają nowe miejsca, gdzie możemy przeżyć niezapomnianą przygodę. Jeśli pragniemy sprawdzić się w nietypowych zabawach powinniśmy odwiedzić Kraków. To miasto cieszy się ogromną popularność zarówno wśród mieszkańców naszego kraju, jak i u turystów zza granicy. Ciekawą opcją na spędzenie czasu wolnego z przyjaciółmi jest gra miejska.

gra miejska nowa forma rozrywki

Od kilku lat w Krakowie jest wiele rozrywek tego typu jak gra miejska. Jedną z nich jest szukanie ukrytego baru. Musimy rozwiązać szereg zagadek, które prowadzą nas po zakamarkach Kazimierza. Ta stara i zabytkowa dzielnica skrywa wiele sekretów i tajemnic, najbystrzejsi, którzy rozwiążą wszystkie zagadki zostaną powitani przez barmana w sekretnym klubie. Podawane są tam wyśmienite drinki, nie znajdziemy w Internecie adresu tego lokalu, nie powie nam o nim też nikt znajomy. Zabawa polega na tym, aby trafić tam samodzielnie.

Inna gra miejska (dostępna tutaj: http://www.lostroom.pl/gra-miejska) to na przykład podróż śladami seryjnego mordercy grasującego w Krakowie ponad pół wieku temu lub tropem masonów. Firma oferująca te dwie gry miejskie proponuje nam też stworzenie gry miejskiej specjalnie dla nas, co wydaje się niezwykle interesującym rozwiązaniem.

Dużą sławą w Krakowie cieszy się też escape room. Jeśli pragniemy ruszyć głową i działać pod presją czasu – zabierzmy swoich bliskich i udajmy się do takiego miejsca. W pokoju zagadek musimy rozwiązywać zadania, nierzadko są one bardzo trudne i wymagają pracy wielu głów. Mamy zazwyczaj tylko godzinę, aby wydostać się z zamkniętego pokoju, musimy więc w tym czasie znaleźć klucz lub kod do drzwi. Zabawa jest niesamowita.