Gustujesz w kuchni śródziemnomorskiej? Lubisz klimat południa Europy, a może po prostu szukasz miejsca, gdzie smacznie zjesz i spotkasz się ze znajomymi czy bliskimi? Świetnym rozwiązaniem na miły weekendowy wypad stanowi restauracja włoska. Wybór z reguły jest duży, ponieważ tego typu lokale są bardzo powszechne, o ile mieszkamy w dużym mieście. Duża ilość restauracji ma pozytywny wpływ na cenę, gdyż działa prawo konkurencji.

Restauracje włoskie serwują oczywiście jedzenie z zakresu kuchni włoskiej, lecz bardzo często mają w ofercie także dania z innych rejonów Morza Środziemnego, takich jak np. Dalmacja. Jeżeli chodzi o włoskie specjały pozycjami obowiązkowymi w menu są lasagne, spaghetti czy uwielbiana przez wszystkich pizza. Wiele lokali oferuje specjalne sekcje dla samego spaghetti czy pizzy, gdzie znaleźć możemy wiele różnorodnych rodzajów naszych ulubionych dań różniących się obecnością wyjątkowych składników czy przypraw. Warto zwrócić uwagę na sposób w jaki wykonywana jest pizza. W prawdziwych włoskich restauracjach wypalana jest ona w kamiennym piecu. Taka oczywiście smakuje najlepiej.

Właścicielami takich placówek nierzadko są Włosi mieszkający w Polsce co dodatkowo zwiększa jakość posiłków oraz charakterystyczny klimat. W kwestii wystroju królują motywy nawiązujące do ciepłych europejskich krajów oraz ich kultury czy historii. Patrząc na gościnność Włochów wizyta w takim miejscu z pewnością będzie miłym doświadczeniem i odmianą w codziennej rutynie oraz ucztą dla naszych kubków smakowych.

Zobacz też: Restauracje Kraków | Dapietro.pl