Wiadomość o ciąży i powiększeniu rodziny to zazwyczaj wspaniała, długo wyczekiwana wiadomość. Chociaż wróży ona zmiany w życiu, to jednak pojawienie się dziecka przynosi też mnóstwo radości, spaja związek, sprawia, że życie nabiera zupełnie innego sensu. Sama jednak ciąża jest zwykle dużym obciążeniem dla organizmu kobiety, w tym czasie musi o siebie szczególnie dbać, narażona jest też na stres i gorsze samopoczucie. Jednak nawet to nie jest zwykle w stanie odebrać radości oczekiwania na narodziny, a sam poród staje się właściwie jednym z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu kobiety.

Nie zmienia to jednak faktu, że oprócz oczekiwania na dziecko, zająć się trzeba też codziennymi obowiązkami. Wiele kobiet decyduje się pracować tak długo jak tylko to możliwe. W tym zabieganiu więc najczęściej nie myśli się nawet o tym, że ciąża i porób może też pomóc innej osobie. W Polsce popularne się oddawanie krwi, ale wciąż statystyczny obywatel nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie ma krew pępowinowa. Jej poborem zajmuje się bank krwi pępowinowej, wszystkie badania i formalności załatwiane są bezpłatnie.

Dość do regeneracji i przede wszystkim pełnią funkcję krwiotwórczą. Nie będzie więc przesadzą twierdzenie, że krew pępowinowa tworzy życie. Życiodajna krew nie tylko jednak zapewnia wzrost dziecka w łonie matki. Może również uratować życie innych osób. Wystarczy jedynie wyrazić chęć oddania krwi pępowinowej w czasie samego już porodu, a bank krwi pępowinowej zajmie się zapewnieniem odpowiedniego personelu i dopełnieniem wszelkich formalności. Warto zdecydować się na zabieg, tym bardziej, że nie stanowi on żadnego zagrożenia dla dzieci.

Przeczytaj czym jest krew pępowinowa [krewpepowinowa.pl]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *