scott_lChociaż w gospodarce krajów średnio i wysoko rozwiniętych coraz większą rolę odgrywają usługi, to jednak nie można zmniejszać roli przemysłu. Co prawda zatrudnienie znajduje w nim coraz mniej osób, jednak nie oznacza to, że stracił on na znaczeniu. Przyczyn tego zjawiska szukać należy raczej w mechanizacji. Obecnie produkcja w dużej mierze jest zautomatyzowana, a w codziennym życiu również coraz większe znaczenie mają rozmaite sprzęty i urządzenia. Każdego dnia przecież korzysta się z komputerów, telefonów komórkowych, różnych sprzętów AGD i RTV.
Te małe i precyzyjne urządzenia znacznie się jednak różnią od dużych maszyn, które powszechnie wykorzystywane są w rozmaitych fabrykach. Łatwo się domyślić, że od tych maszyn, które są dość kosztowne, oczekuje się przede wszystkim niezawodności, ale również mają być bezpieczne i ekonomiczne. Dobrze również, jeśli są przyjazne środowisku. Właśnie nad spełnieniem wszystkich tych oczekiwań pracują świetni konstruktorzy, a ich praca trwa nierzadko kilka lat, zanim do użytku zostaną oddane kolejne maszyny. Na tym jednak prace się nie kończą. Gotowy sprzęt musi obowiązkowo przejść rutynowe badania i teksty, które stwierdzą, czy sprzęt może zostać oddany do użytku. Testowania podjąć się może tylko akredytowane laboratorium badawcze.
Testy zaś mają bardzo różny charakter. Bardzo często wykonywana jest analiza wytrzymałościowa, prowadzi się też pomiary akustyczne i wiele innych badań. Analizuje się również pracę komputerów obsługujących sprzęt, do obowiązków specjalistów z laboratorium należy też programowanie sterowników. Wszystko po to, żeby do użytku trafił sprzęt nowoczesny, wydajny, niezawodny i, co najważniejsze, bezpieczny. Chociaż proces przygotowania do produkcji znacznie się przez to wydłuża, to okres udostępnienia produktu do obrotu.

Zobacz akredytowane laboratorium badawcze http://www.rcc-nova.pl/page/36,certyfikaty

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *