Agencje reklamowe powstają jak grzyby po deszczu, potrzeba reklamy i profesjonalnego promowania firmy jest bardzo duża. Toteż agencja reklamowa powinna cieszyć się dużym profesjonalizmem.  Marketing to dzisiaj ogromna potrzeba takiej właśnie usługi, dzięki której firma zostanie spersonifikowana i wypromowana.

Praktycznie każda agencja powinna dzisiaj umieć nie tylko zaprojektować logo i całą wizualizację firmy, ale także być doświadczona w produkcjach niestandardowych, ogólnie działać w obszarach szeroko pojętej produkcji reklamy, kreacji i doradztwa marketingowego. Takie informacje zazwyczaj znajdziemy na stronie ofertowej agencji (np. www.funktional.pl/pl/oferta/).

Agencja reklamowa to cały szereg doświadczonych grafików komputerowych, ludzi bardzo kreatywnych i wykształconych. Aktualnie na rynku istnieją agencje, które specjalizują się w prowadzaniu firm na rynek. Taka agencja to agencja brandingowa, działa ona kompleksowo zaczynając od strategii a następnie wykonując projekty dzięki, którym dana firma wejdzie na rynek.

Wszelkiego rodzaju filmy reklamowe, spoty, kampanie, a przede wszystkim logo i cała oprawa firmy, która klientowi ma kojarzyć się tylko i wyłącznie z daną marką, to ogromna i ciężka praca. Skojarzenie produktu danej firmy z przedmiotami lub sytuacjami powinno być strzałem w dziesiątkę, bo nie ma nic gorszego niż już na starcie spowodowanie zniechęcenia klientów do towaru.

Wizualizacja firmy to jedno z zadań agencji reklamowej, stworzenie wszystkich podstawowych projektów, które od tego momentu będą kojarzone z firmą to ogromne przedsięwzięcie, ale jest to zadanie, któremu agencje też potrafią podołać. Dzięki reklamie i promocji firmy mają już połowę sukcesu.