Brzmienie gitary klasycznej pozwala grać najróżniejsze melodie i z pewnością może stać się świetnym pretekstem, żeby dobre zrobić wrażenie na spotkaniu towarzyskim. Natomiast dla osób, które są fanami cięższego brzmienia dobrym pomysłem może być nauka gry na gitarze basowej. Obecnie wielu młodych ludzi gra na „basie” w przeróżnych zespołach muzycznych, widać to nawet w wielu telewizyjnych talent-show.

Najbardziej znanym rodzajem gitary jest gitara klasyczna. Gitara ta ma nylonowe struny, trzy trochę grubsze, które mają tak zwaną metalową owijkę. Gitara klasyczna to idealny instrument dla początkującego gitarzysty. To na niej uczą się grać Ci, którzy tajniki gitarowego brzmienia zdecydują się zgłębiać w szkole muzycznej. Gitara klasyczna ma ciepłe i przyjemne brzmienie, a z uwagi na miękkie struny i miękki gryf nie męczy palców tak, jak gitara basowa.

Gitara akustyczna świetnie sprawdzi się na scenie, gdyż można wydobyć z niej mocniejsze brzmienia niż z jej klasycznego odpowiednika. Gitara basowa ma większe pudło, jej gryf jest wąski i półokrągły, a metalowe struny przymocowane są na kołki w mostku. Naprężenie strun w gitarze basowej jest o wiele większe niż w gitarze klasycznej, a sama średnica strun jest mniejsza, co sprawia, że palce szybciej się męczą. Gitara akustyczna jest trudniejsza do opanowania niż gitara klasyczna, gdyż obcowanie z tym rodzajem gitary wymaga większego samozaparcia, jak i znacznego wyćwiczenia palców. Metalowe struny brzmią bardzo dźwięcznie, co może utrudnić naukę początkującym gitarzystom. Ta dźwięczność bywa przekleństwem grającego na gitarze basowej, gdyż to za jej sprawą wszystkie pomyłki są o wiele lepiej słyszalne.

Jeśli interesują Cię lekcje gry na gitarze, a Twoje miasto to Kraków, koniecznie skontaktuj się ze szkołą SmileFlow. Ich nauka gry na gitarze (więcej na http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-gitarze/ ) stoi na bardzo wysokim poziomie i z całą pewnością są dobrym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników gry na gitarze.

wybrac-nauke-gry-na-gitarze-akustycznej-czy-basowej