Współczesna technika pomaga człowiekowi nie tylko poprawiać komfort życia i wydajność pracy, ale służy również przyjemności i naszemu zdrowiu. Nowością, która zrobiła wielką karierę na naszym (jak resztą na całym europejskim rynku) są papierosy elektroniczne, które pozwalają znacznie ograniczyć szkodliwe działanie nałogu nikotynowego. Bo choć i one zawierają ta uzależniającą substancję, działają znacznie mniej szkodliwie niż zwykłe papierosy. Jak udało się osiągnąć taki efekt? To zasługa inżynierów i techników, którzy wymyślili budowę i zasady działania jakimi cechują się e-papierosy.
Podczas spalania zwykłego tytoniu wytwarza się bardzo wiele szkodliwych substancji smolistych. Sam tytoń zawiera wiele dodatków chemicznych, które są dla naszego zdrowia destrukcyjne. Papieros elektroniczny działa na zupełnie innej zasadzie. Nikotynę zawierają liquidy, których cząsteczki są rozbijane poprzez atomizer. W ten sposób wytwarza się para wodna, którą palacz wciąga do płuc – z nikotyną lecz bez innych niebezpiecznych substancji. Liquidy nie zawierają wprawdzie tak dużo negatywnych składników, jednak nie do końca wiadomo jak działają na nasze zdrowie. Popularne marki takie jak Crystal 2, Mild, Volish czy Provog występują w wielu kombinacjach smakowych i zapachowych. Posiadają również różną dawkę nikotyny.
Elektroniczny papieros cena wcale nie jest przy tym bardzo wygórowana. To równowartość kilku paczek papierosów – dla nałogowych palaczy jest więc to idealne rozwiązanie. Epapierosy do tej pory można palić w miejscach publicznych – być może jednak niedługo elektroniczny papieros zostanie wyeliminowany jako niebezpieczny. E papieros wprawdzie nie dymi i nie powoduje biernego palenia, jednak nie do końca zbadano jak działa para wodna wydychana przez palacza. Być może jednak warto zaopatrzyć się w takie urządzenie, które pozwala nam oszczędzić zdrowie?

REKLAMA: zobacz produkty Provog na http://www.odet-ta.pl/provog-m-528.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *