Odkąd rząd uchwalił programy pomocowe dla młodych rodzin chcących kupić mieszkania, inwestycje deweloperskie zaczęły rozwijać się ze znacznie większym natężeniem niż wcześniej. Młodzi ludzie biorący udział w takich programach, muszą bowiem spełnić ważny warunek – mieszkanie przez nich wybrane musi pochodzić z rynku pierwotnego. Pojawiło się więc większe zapotrzebowanie na nowe mieszkania – zwłaszcza w dużych miastach. Często widzimy, że budowa nowych osiedli jest przeprowadzana w sposób bardzo sprawny i szybki. Jest to ogromna inwestycja, która wymaga wielkich nakładów finansowych i pracy zespołu specjalistów.

wieżowiec

wieżowiec

Jednym z ważnych elementów budowy nowych bloków mieszkalnych oprócz samego budownictwa jest alpinizm przemysłowy (rockmaster.com.pl). Bez sztabu wyspecjalizowanych alpinistów nie byłoby możliwości dokończenia prac budowlanych w wieżowcach. Mycie takich elementów jak chociażby okna PCV [okna.fronton.pl] jest niemożliwe bez odpowiedniego przeszkolenia. Podobnie zresztą jak malowanie elewacji i wykańczania innych zewnętrznych elementów budynku.

Oczywiście jeśli chodzi o budynki mieszkalne część tych prac jest w gestii samych mieszkańców – inaczej niż w przypadku biurowców, gdzie pracami tego typu zajmują się wynajmowane firmy. Deweloperzy wobec rosnącej konkurencji starają się jednak przyciągać klientów jakością wykonania prac oraz ich wyglądem. Bo to przecież najważniejsze. Wystarczy bowiem spojrzeć na budynek by ocenić, czy jest zadbany i spełnia nasze kryteria, czy też nie.

Rozpoczynający życie na własną rękę młodzi patrzą tu jednak zdecydowanie na aspekt finansowy. Ważniejszy niż wygląd jest dla nich cena mieszkania oraz jego lokalizacja. Przy pierwszym mieszkaniu nie patrzymy tak bardzo na jego prezencję – zwłaszcza, że ceny nowych mieszkań i tak są dość zawrotne. Perspektywa spłacania kredytu mieszkaniowego przez kolejne trzydzieści nie napawa optymizmem jedna wartość jaką są własne cztery kąty jest przecież nieoceniona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *