03-365-splishy-splashy-explored_4Wszelkie syntetyki jakimi się otaczamy nie do końca okazują się bezpieczne. I choć ich producenci przekonują nas, że wszelkie ich wyroby są dla naszego zdrowia raczej obojętne, co jakiś czas okazuje się, że chęć zaoszczędzenia pieniędzy na materiałach czy technologii produkcji odbija się na naszym zdrowiu. Najbardziej niepokojące są ciągłe doniesienia o produktach dla dzieci, które sprowadza się do naszego kraju z Chin, i które zawierają w sobie toksyny i inne niebezpieczne substancje. Zabawki, ubranka czy nawet smoczki i miseczki mają bezpośredni i długotrwały kontakt z naszą pociechą – jak jest on niebezpieczny nie trzeba przekonywać żadnego rodzica.

Jak się jednak okazuje jesteśmy zalewani produktami niskiej jakości i wątpliwego pochodzenia niemal na każdym kroku. Na bazarach i targach za grosze możemy kupić bieliznę czy obuwie wykonane bardzo niskim kosztem. Niestety nie mamy żadnej pewności, czy produkty te nie zagrożą nam. Niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć tego typu produktów nawet kupując w sklepach. Najwięksi producenci odzieży – tej sieciowej, którą możemy nabyć w galeriach handlowych, również produkują swoje ubrania w Chinach lub na Tajwanie. Syntetyki nigdy więc nie są dla nas bezpieczne – zwłaszcza, że dziś wszystko robi się jak najmniejszym kosztem.

Warto więc kupując buty, zabawki, bieliznę osobista, zaopatrzyć się w wyroby naturalne. Bawełna czy len w przypadku bielizny i drewno jeśli chodzi o zabawki, powinno być dużo bezpieczniejsze. Powszechnie dostępnie są takie elementy konfekcji jak  modne zresztą koszulki z nadrukiem i ekologiczne torby bawełniane. Być może warto przyczynić się nie tylko do poprawy naszego zdrowia, ale również do poprawy świata? Bo w końcu takie toksyczne produkty mają swoich nabywców – często oczywiście nieświadomych tego, co kupują.

REKLAMA: Zobacz oryginalne koszulki z nadrukiem [greenprint.com.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *