Kraków jako dawna stolica Polski jest miastem szczególnym i bliskim sercom wielu Polaków. Wielu naszych rodaków przyjeżdża do Krakowa, aby obcować nie tylko z historia polskiej państwowości, ale również z największymi zabytkami kultury polskiej. Wawel, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki, Sukiennice, to zabytki Krakowa znane niemal każdemu mieszkańcowi naszego kraju. Kraków to chyba jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce pod filmowanie dronem i z pewnością dające ogromne możliwości dla filmujących.

Architektura Krakowa sprawia, że wiele osób powraca tutaj kilkanaście razy w roku, aby poczuć szczególny klimat tego zabytkowego miasta. Bardzo często Kraków stanowi również miejsce plenerów artystycznych, w tym filmowych i fotograficznych. Dzięki współczesnej technologii zauważono, iż dawna stolica Polski niezwykle urokliwie prezentuje się z lotu ptaka.

filmowanie Krakowa z lotu ptaka dzieki dronom

Zajrzyj na stronę RentGrandfox Kraków – www.rentgrandfox.pl/dron/ – i zobacz ile kosztuje filmowanie dronem po Krakowie.

Filmowanie dronem Krakowa stało się mocno popularne. Spory wpływ na to ma obecność w Krakowie wielu tzw. turystów filmowych, ale również architektów i planistów, którzy od lat podziwiają sposób rozplanowania miasta. Podziwianie planu umożliwiają filmy, jak również zdjęcia wykonane z lotu ptaka. Zdjęcia i filmy wykonane w ten sposób można doskonale połączyć ze zdjęciami wykonanymi w klasyczny sposób. Dzięki takiemu połączeniu możemy uzyskać niepowtarzalne prezentacje, które zainteresują niejednego ich obserwatora.

Dodajmy, że przecież współcześnie bardzo rzadko można spotkać prezentacje miast bez chociaż krótkich wstawek wykonanych z lotu ptaka. Drony to szansa na uatrakcyjnienie miejskich sesji fotograficznych i filmowych. Filmowanie dronem pozwala na wyjątkową reklamę miasta, co zresztą Kraków stosował np. kandydując na gospodarza Zimowej Olimpiady.