5075902915_942338b86fKoronkowe, jedwabne, szyte na miarę i ręcznie zdobione – to jedyne tak szlachetne suknie jakie możemy założyć na siebie przez całe nasze życie. Bo choć tradycyjnie skromne i białe, mają również być podkreśleniem naszej urody i piękna. Wybierając dziś suknie ślubne musimy przede wszystkim bardzo dobrze wiedzieć czego chcemy:  suknie ślubne Kraków (annakara.eu) są bowiem tak różne jak kobiety, które będą je nosiły. Czy  moda ślubna dyktuje nam dziś twarde i konkretne warunki, co powinno nam się podobać a co nie? Na szczęście tak nie jest.

Bo choć suknie ślubne jakie zaprojektowali właściciele największych domów mody są nieco inne niż te z zeszłego sezonu, moda ślubna dopuszcza dowolność. To, że włożymy suknię z zeszłego sezonu, bądź nawet starszą nie będzie żadnym faux pas. Pod warunkiem, że nie przesadzimy ze stylizacją: nie da się bowiem ukryć, że suknie ślubne jakie pojawią się w przyszłym sezonie są znacznie skromniejsze niż te które mogliśmy oglądać chociażby przed dekadą. Tak dawnych stylizacji powinniśmy jednak unikać. Bo podobnie moglibyśmy spróbować założyć sukienkę bądź garnitur z tamtych czasów – nie czulibyśmy się za pewne w nim najlepiej.

Poszukiwania sukni powinny być poprzedzone dokładnym przemyśleniem tego, czego byśmy oczekiwali od sukni i czego na pewno nie powinna mieć. Warto oglądać zdjęcia kobiet w poszczególnych modelach – nie koniecznie modelek. Tak w prostszy i bardziej obiektywny sposób ocenimy kreację i dostrzeżemy jej ewentualne wady. Oglądając siebie w salonie nie będziemy miały zbyt wiele czasu i możliwości na dokładną ocenę. Można poprosić również kogoś z bliskich by podczas przymiarek fotografował nas w poszczególnych sukienkach – to ułatwi nam późniejszy wybór sukni.

Bardzo popularne obecnie jest zlecanie uszycia sukien zaufanym krawcowym. Nie musi być to pracownik salonu mody. Czasem w naszej okolicy możemy znaleźć osobę, która zajmuje się szyciem sukien ślubnych w domu – warto zapytać innych jej klientek o efekt jej pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *