W dzisiejszych czasach jest bardzo istotne, aby prowadzona przez przedsiębiorców działalność stała się widoczna na rynku. Dlatego niezwykle istotne jest stosowanie szeroko pojętych akcji reklamowych. Prawidłowo prowadzone akcje i kampanie reklamowe umożliwiają przedsiębiorcom dotarcie do potencjalnego klienta, ugruntowują pozycję marek na już zdobytych rynkach oraz umożliwiają ekspansję na rynki nowe, dotychczas nie zdobyte.

Akcje reklamowe mogą być realizowane na wiele rozmaitych sposobów, przy czym bardzo przydatny do tego typu działań jest internet. Jako narzędzie do promocji i reklamy internet może być wykorzystany między innymi poprzez stosowanie systemu linków sponsorowanych. Wyświetlanie takich linków to tak zwana usługa Google AdWords. Polega ona na wyświetlaniu linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki internetowej Google. Do tworzenia takich linków mogą być wykorzystywane słowa kluczowe stosowane na użytek tych linków, bądź witryny internetowe, na których wyświetlana będzie reklama AdWords. Dostępność oraz powszechność internetu powodują, że kampanie AdWords stają się coraz popularniejszym środkiem reklamy, zyskują zainteresowanie klientów, jak też firm oraz agencji reklamowych, które coraz chętniej po nie sięgają.

Poprzez system AdWords, oprócz reklam tekstowych, możliwa jest emisja reklam graficznych czy w formie materiałów wideo. Materiały takie mogą być wyświetlane za pośrednictwem poczty e-mail lub na witrynach partnerskich programu, stronie YouTube oraz w innych aplikacjach internetowych. Powoduje to, że AdWords to niezwykle tania, a przy tym skuteczna forma reklamy.