Lubimy i chętnie uczymy się języków obcych. Języki stanowią jeden z podstawowych wymogów wśród pracodawców szukających osób na różne stanowiska. Głównie tyczy się to większych firm – np. korporacji, które poszukują osoby do obsługi klienta, do działu human resources, czy nawet do uzupełnienia danych.

Zresztą to nie jedyne miejsca pracy gdzie angielski jest wymagany. Bez specjalistycznej znajomości języka angielskiego, niewiele zdziałają także programiści, którzy programują głównie w języku angielskim. Znajomość języka obcego jest ważna, aby porozumieć się z osobą z innej kultury. W końcu dzięki temu zyskamy wiedzę na temat postępowania takiej osoby i będziemy w stanie łatwiej porozumieć się z innymi osobami.

angielski znamy coraz lepiej

Język obcy to nie tylko sama lingwistyka, ale też poznawanie odmiennych kultur. Dlatego ważne jest, aby poznawać język od najmłodszych lat. Toteż rodzice rozumiejący to, z chęcią posyłają swoje dzieci na zajęcia. Coraz więcej z nich szuka centrum językowego, które oferuje kurs – angielski dla dzieci, jak to w Krakowie: http://www.mova.pl/.

Jednak angielski jest istotny także dla dorosłych, którzy w każdym momencie mogą poprawić swoją znajomość angielskiego i zyskać dzięki temu większe możliwości, aby otrzymać lepiej płatną posadę, w której można się realizować. Oczywiście już nie tylko język angielski jest wymagany, coraz częściej pracodawcy spodziewają się, że kandydat będzie znał także drugi język, np. niemiecki, francuski, hiszpański, czy też włoski.