Jaki prezent kupić? Zastanawia się nad tym prawie każdy z nas – niezależnie od tego, czy chodzi nam o siostrę, teściową czy szefa. Bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się różnego rodzaju bibeloty. Jeżeli wiesz, że dana osoba wprowadza się właśnie do nowego mieszkania, na pewno będzie potrzebowała ciekawych dekoracji. Jest to szczególnie dobry pomysł jeżeli wiesz, jaki styl preferuje – być może będą to ozdoby związane z morzem albo coś w stylu skandynawskim. Skąd jeszcze można czerpać pomysły?

Jeśli wiesz, że czeka Cię zakup prezentu, słuchaj uważnie osoby, którą zamierzasz obdarować. Być może w jakiejś sytuacji usłyszysz od niej, że będzie jej potrzebna ramka do zdjęć czy głośnik. W takim wypadku Twoje zadanie staje się znacznie łatwiejsze, ponieważ wystarczy, że posłużysz się tymi wskazówkami. Być może koleżanka zawsze marzyła o konkretnej koszuli czy torebce – w takim wypadku również możesz się tym posłużyć podczas robienia zakupów.

Jeżeli dobrze znasz osobę, dla której kupujesz, na pewno możesz posłużyć się w wyborze jej zainteresowaniami. Przykładowo, być może Twój brat czy kolega interesuje się morzem. W takim wypadku dobrym pomysłem mogą być różnego rodzaju dekoracje morskie, takie jak ozdoby nawiązujące do statków, rekinów czy kotwic. Jeżeli ktoś interesuje się motoryzacją, możesz pomyśleć o breloczku w kształcie ulubionego modelu samochodu albo ciekawym t-shircie. Na pewno znacznie łatwiej jest kupić coś, gdy przynajmniej w pewnym stopniu zna się dana osobę. Co jednak, jeżeli tak nie jest? W takim wypadku można zdecydować się na prezent bardziej uniwersalny. Może to być portfel albo etui na klucze – coś takiego na pewno znajdzie zastosowanie i okaże się im potrzebne.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie| Snob Shop