Przyjęcie weselne zostało już w pełni zaplanowane. Suknia Młodej Panny czeka już na nią w pokrowcu. Pan Młody ma dopasowane do koloru koszulę, muszkę lub krawat i jeszcze spinki do mankietów. Już dawno został ustalony smak tortu, a kucharze dokładnie wiedzą ile podać ciepłych kolacji, co przygotować na weselny obiad i deser. Jednak coraz częściej oprócz tych standardowych przygotowań, Para Młoda decyduje się na obdarowanie swoich gości w geście podziękowania i szacunku.
Bibeloty i oryginalne prezenty możemy dopasować do charakteru uroczystości. Czy jest to rodzinne wyjście do wytwornej restauracji, czy bal na sto par z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Bardzo popularne do pewnego czasu były oblane kolorowym cukrem migdały. Można było je zapakować w woreczek z organzy lub małe pudełeczko. Takie bibeloty jak magnes na lodówkę kartka okolicznościowa to również wyjątkowo miłe gesty. Mogą się tam znaleźć data i imiona Państwa Młodych.
Oryginalne prezenty mogą się wywodzić z gastronomii. Bardzo miłym gestem jest przygotowanie dla każdego gościa malutkiego słoiczka dżemu, konfitury lub powideł. To smaczne i wyjątkowe potraktowanie tematu prezentu dla gości. Bibeloty takie jak małe figurki aniołków także będą ciekawym urozmaiceniem przyjęcia.
Oprócz tych podanych wyżej rozwiązań warto zastanowić się nad tym, czy może inne oryginalne prezenty ofiarujemy zaproszonym malutkim gościom. Wielką popularnością cieszą się specjalnie przygotowane na taką okazję kolorowanki (które również pozwolą zająć czas milusińskim), malutkie maskotki czy drewniane figurki (koniecznie państwa młodych!). Jeśli nie boimy się o nasze kreacje maluchom możemy zaproponować paczkę kredy (do wykorzystania na zewnątrz) lub bańki mydlane.

Zobacz też: Oryginalne prezenty, bibeloty | SnobShop.pl