Czy jest coś lepszego niż pyszne, lekkie ciasto do popołudniowej kawki? Wyobraź sobie, że po całym dniu pracy i innych obowiązków, siadasz sobie w ulubionym fotelu z książką lub gazetą, trzymając w dłoni filiżankę aromatycznej kawy. Do tego w głowie od razu pojawia się wizja ciasta z kremem, najlepiej leciutkim niczym puch, jogurtowym lub śmietankowym.

ciasto jogurtoweChyba nie ma osoby, która nie ma od czasu do czasu ochoty na takie połączenie, wcale nie trzeba być łasuchem by skusić się na kawę i ciasto popołudniową porą. Polki poszukują coraz to nowych przepisów na pyszne i szybkie do przygotowania ciasta, które można upiec dosłownie w godzinę. W końcu rzadko mamy na tyle dużo czasu, by piec skomplikowane torty. Blogi kulinarne i te dotyczące tematyki wypieków cieszą się ogromną popularnością.

To właśnie tam szukany sprawdzonych receptur. I tak, ciasto jogurtowe to jedno z tych ciast, które jest bardzo szybkie do przygotowania, lekkie i puszyste, dodatkowo można je upiec bez większych zakupów ze składników, które są w praktycznie każdym domu. Smakuje każdemu, a szczególnie lubią je dzieci. Idealnym uzupełnieniem ciasta jogurtowego będą owoce sezonowe, takie jak truskawki, wiśnie czy maliny. Oczywiście możemy do niego użyć owoców mrożonych a ciasto wyjdzie równie pyszne.

W ostateczności, kiedy mamy na nie ochotę, a kompletnie brakuje nam czasu na pieczenie, możemy ratować się tym kupionym w sklepie. Jeżeli dokonany dobrego wyboru będzie tak dobre jak to domowe. Zatem przygotujmy filiżankę kawy i kawałek ciasta i oddajmy się chwili relaksu i przyjemności.